Błąd
  • XML Parsing Error at 1:87. Error 9: Invalid character

GOLDEN TEAM, TYGRYSKIREKINKI

PARTNERZY:

GOLDEN TEAM

SPONSORZY:

 

 

To będzie kolejny bardzo pracowity weekend dla zawodników Sądeckiego Klubu Bokserskiego ?Golden Team?. Z jednej strony daleki wyjazd do Londynu, a z drugiej obrona pozycji lidera w klasyfikacji najlepszych klubów na Międzynarodowym Grand Prix Małopolski w Wieliczce.

To jest nasz niesamowity rok, który powoli się kończy, ale jeszcze przed nami wielkie zakończenie w postaci Gali Boksu Zawodowego ?JawTrans Boxing Night ? GTE VI?. W piątek w Londynie czeka nas debiut Tomasza ?Tomery? Garguli w formule MMA na gali Celtic Gladiator 10, gdzie rywalem będzie bardzo doświadczony Anglik ShaunLomas. Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli i Tomek zwycięży to otworzy nam to drzwi do kolejnych wyzwań.

Sobota należeć będzie do pięściarzy Olimpijskich, którzy w Wieliczce w ostatniej 10-tej już batalii cyklu Międzynarodowego Grand Prix Małopolski będą bronić pozycji lidera. Indywidualnie zwyciężyli już junior w wadze 64 kg Kacper Salabura i senior w wadze 91 kg Krzysztof Twardowski. O zwycięstwo walczyć będą kadet w wadze 70 kg Marcin Bociański, senior w wadze 69 kg Tomasz Piotrowski i senior w wadze +91 kg Michał Bołoz. Do tego grona należy dodać brązową medalistkę Mistrzostw Polski Ilonę Grzebyk, Patryka Błaszczyka, Stanisława Mroza i Pawła Filipka. Skład i sukcesy pokazują naszą wielką drużynową siłę.

Chciałem ogromnie podziękować wszystkim za pomoc w funkcjonowaniu naszego Teamu szczególnie Prezydentowi Miasta Nowy Sącz ? Ryszardowi Nowakowi.

 

 

 

 

 

 

 

MISTRZOSTWA POLSKI KOBIET

Kolejny już medal Mistrzostw Polski trafił do kolekcji Sądeckiego Klubu Bokserskiego ?Golden Team?. Stało się to na ringu w Grudziądzu w którym po brązowy medal w Olimpijskiej wadze 51 kg sięgnęła Ilona Grzebyk.

To największy sukces zawodniczki Golden Teamu w karierze. W walce o finał uległa jednej z najbardziej doświadczonych Polskich zawodniczek, wielokrotnej Mistrzyni Polski Sandrze Drabik. Ten start uważam za udany, a zdobycie medalu jest wspaniałą informacją dla Małopolskiego boksu.

Wielkie podziękowania dla Bogdana Drożdża i firmy ?Domfrab? za możliwość wyjazdu zawodniczki na te zawody.

KISKUNHALAS 2016

Znakomity kolejny po wakacyjnej przerwie start zanotowali pięściarze Sądeckiego Klubu Bokserskiego ?Golden Team. Ich łupem padły turniejowe zwycięstwa w dalekiej Węgierskiej miejscowości Kiskunhalas. Jak co roku w okresie września rozgrywany jest tam bardzo mocny Międzynarodowy Turniej Bokserski na, który zjeżdżają zawodnicy z całych Węgier, Słowacji, Rumuni i Serbi. W tym roku do boju Golden Team wystawił czterech zawodników t.j. Kacpra Salaburę juniora w wadze 64 kg, Tomasza Piotrowskiego seniors w wadze 69 kg, Krzysztofa Twardowskiego seniora w wadze 91 kg oraz Michała Bołoza seniora w wadze +91 kg. Cała czwórka zwyciężyła w turnieju, a Tomasz Piotrowski został uznany najlepszym obcokrajowcem turnieju i Krzysztof Twardowski stoczył najlepszą walkę w turnieju.

Ten turniej potwierdził tylko, że jesteśmy naprawdę bardzo dobrej formie, a duża ilość zawodników stanowi problem, gdyż muszę dokonywać selekcji w występach w danym turnieju.

Wielkie podziękowania dla ludzi dzięki którym możemy w ogóle startować w turniejach t.j.pana Jacka Stefańskiego i firmy ?Stemax, pana Jacka Kowalczyka i firmy ?Royal?, pana Macieja Leśniaka i firmy ?Ekran? oraz pana Stanisława Lisa i firmy ?Lizsbek?.

 

 

UDANE SPARINGI

 

Pięściarze Sądeckiego Klubu Bokserskiego ?Golden Team? w ramach przygotowań do sezonu pojechali na sparingowe sesje do Warszawy, a konkretnie do trenera Jarosława Soroko i jego zawodowych pięściarzy.

W sparingach brali udział Paweł Filipek waga 75 kg, Krzysztof Tawrdowski waga 91 kg oraz Michał Bołoz w wadze +91 kg. Naprzeciwko stanął Marcin Brzeski czterokrotny Mistrz Polski amatorów obecnie zawodowiec z rekordem 7zwycięstw bez porażki.

Znakomite rundy sparingowe pokazały, że zawodnicy są świetnie przygotowani do sezonu, a wyjazd na Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w których weźmie udział Paweł i Krzysiek traktujemy jako wyjazd po medale, a nie wycieczkę. Jeżeli sparujesz i przygotowujesz się z najlepszymi sam się taki stajesz, dlatego tak daleki wyjazd. Ogromne doświadczenie jakie chłopaki zdobywają z takimi rywalami jest nieocenione. Jestem pewny, że to półrocze będzie równie bogate w zwycięstwa co pierwsze.

GRAND PRIX MYŚLENICE

 

Kolejny bardzo dobry start zanotowali na swoim koncie pięściarze Sądeckiego Klubu Bokserskiego ?Golden Team?. Znakomity wynik, a przede wszystkim dobre boksy w wykonaniu moich podopiecznych na Międzynarodowym Grand Prix Małopolski w Myślenicach. Po czterech turniejowych stratach tego cyklu mamy pierwsze miejsce drużynowo exquo z naszymi kolegami z Tarnowskiego Tigera na 44 sklasyfikowane kluby z całej Polski!!!

1. Golden Team Nowy Sącz 65 pkt.

1. Tiger Tarnów                      65 pkt.

3. Gwarek Łęczna                  61 pkt.

4. Wisła Kraków                    53 pkt.

5. Global Boxing Tarnów      41 pkt.

Dodam również, że w indywidualnej klasyfikacji prowadzą junior w wadze 64 kg Kacper Salabura oraz seniorzy Dawid Baran w wadze 64 kg, Tomasz Piotrowski w wadze 69 kg, Krzysztof Twardowski w wadze 91 kg, Michał Bołoz w wadze +91 kg.

Oto zwycięzcy poszczególnych walk: Kacper Salabura junior 64 kg, Dawid Baran senior 64 kg, Tomasz Piotrowski senior 69 kg, Krzysztof Twardowski senior 91 kg, Michał Bołoz senior +91 kg. Do tego należy odnotować punktowe przegrane Pawła Filipka senior 75 kg oraz Konrad Mliczek senior 69 kg.

Zawodnicy naprawdę bardzo ciężko pracują na te wszystkie turniejowe zwycięstwa ? trener Jerzy Galara ? kolejne turnieje nakręcają ich do tej pracy za co wielkie podziękowania dla nich. Bardzo fajnie, że tak to wszystko nam się układa i nawet bez mojej pomocy w narożniku potrafili odnieść kolejne zwycięstwa.

 

 

 

GARGULA NA GALI W MOSKWIE

Tomasz ?Tomera? Gargula 21 maja 2016 w Rosji stoczy walkę  o pas ?IBF EUROPE?!

To jest bez wątpienia niesamowita informacja dla wszystkich fanów Sądeckiego pięściarstwa i po długich negocjacjach mogę powiedzieć, że Tomek na Gali w Rosji stoczy 12 rundową bitwę o pas IBF EUROPE z Ukraińskim zawodnikiem (byłym mistrzem świata federacji WBA) Stanislawem Kashtanowem 32-2-0, 20 k.o.!!!

Jeżeli dla porównania miałbym użyć terminologii piłkarskiej to ta walka to już nie ?Ekstraklasa?, a ?Liga Mistrzów?! Na taką walkę czekaliśmy cały ten rok i udało się ? mówi Jerzy Galara ? walka na największej gali w Europie, gdzie boksować będą tacy zawodnicy jak Powietkin, Wilder, Lebiediew, Kudriaszow, Chakhkiew  czy Biwol to marzenie każdego zawodnika. Do tego dochodzi pas, który może doprowadzić w krótkim czasie do walki o Mistrzostwo Świata tej federacji (Mistrzem jest James De Geal). Tomera wygląda naprawdę dobrze toczył niesamowite sparingowe wojny z klubowymi zawodnikami jest w stu procentach zdrowy i z niecierpliwością czekamy na tę walkę. Czego się spodziewamy, naprawdę twardej, męskiej, 12 rundowej walki, która wzbudzi niesamowite emocje na trybunach i przed telewizorami. Ja jestem pewny, że Tomek pokaże w tej walce wielkie serce wojownika, a na takim dystansie to jest kluczem do zwycięstwa i w tym upatruję naszą szansę na zwycięstwo.

Jadę po zwycięstwo ? mówi Tomasz Gargula ? a nawet jak przegram to po ringowej wojnie, która sprawi, że gdy Kashtanow będzie wypowiadał moje nazwisko to będzie go bolało. Wylatujemy we czwartek, a w sobotę będzie się działo!

Ta walka pokazuje, że Sądeckie pięściarstwo jest naprawdę na bardzo wysokim poziomie dlatego z tego miejsca chciałbym podziękować władzom miasta Nowego Sącza z Prezydentem Ryszardem Nowakiem na czele za wspieranie tej jakże trudnej dyscypliny sportu ? trener Jerzy Galara!!!!

 

 

MIĘDZYNARODOWE GRAND PRIX W DOBCZYCACH

Kolejny znakomity start zanotowali na swoim koncie pięściarze Sądeckiego Klubu Bokserskiego ?Golden Team?. Duża ekipa bo licząca 11 zawodników plus trener Jerzy Galara wybrała się na Międzynarodowe Grand Prix Małopolski do Dobczyc. Po dwóch wcześniejszych turniejach tego cyklu zajmowaliśmy miejsce w pierwszej piątce i chcieliśmy tym turniejem utrzymać czołówkę, udało nam się to z nawiązką, gdyż znakomite zwycięstwa moich zawodników po naprawdę dobrych i twardych bojach zapewniły nam pierwsze miejsce drużynowo w tym turnieju, pierwszą trójkę w całym cyklu oraz punkty indywidualne poszczególnych pięściarzy. Jak trudno było to osiągnąć niech świadczy fakt, że startowało w tym turnieju ponad 130 zawodników z 31 klubów Polski.

Znakomicie jest znowu wrócić na szczyt klubowy w Małopolsce, wielkie brawa dla moich zawodników za wiele serca włożone na treningach bo bez tego niebyło by tych wszystkich sukcesów, mamy znakomity ?Team? (boks zawodowy i olimpijski) który sam się nakręca do pracy.

Oto zwycięzcy poszczególnych walk: Kacper Salabura junior 64 kg, Dawid Baran senior 64 kg, Tomasz Piotrowski senior 69 kg, Krystian Kaim senior 75 kg, Krzysztof Trybuła senior 81 kg, Krzysztof Twardowski senior 91 kg, Michał Bołoz senior +91 kg.

Skrzywdzony został Paweł Filipek senior 75 kg, który pokazując naprawdę bardzo dojrzały boks wypunktował swojego rywala, a mimo to przegrał swą walkę stosunkiem 2:1. Szkoda bo ten zawodnik swoimi startami zapracował sobie na pozycję, którą obecnie posiada i myślałem, że krzywdzące go decyzje, są już za nim. Do tego należy odnotować minimalne punktowe przegrane Łukasza Kiklicy senior 75 kg oraz debiutant Patryka Błaszczyka junior 60 kg. Do ringu nie wyszedł z powodu braku rywala młodszy brat Daniela Bociańskiego ? Marcin.

Chciałbym bardzo podziękować Prezydentowi Miasta Nowy Sącz ? Ryszardowi Nowakowi, Dyrektorowi Wydziału Sportu w mieście ? Józefowi Kantorowi oraz radnemu Dawidowi Dumanie za możliwość wyjazdu na ten turniej w takim licznym składzie.

 

 

WYGRANE GOLDEN-TEAM

To były naprawdę dobre dwa dni Sądeckiego Klubu Bokserskiego ?Golden Team?. Zaczeli pięściarze zawodowi na gali ?Friday Boxing Night? w Żyrardowie. Pewne piąte zwycięstwo do swojego rekordu dopisał Daniel Bociański stopując w trzeciej rundzie Łotysza Vitalijsa Parsinsa (4-6, 4 k.o.). Bardzo ambitny Łotysz od początku do końca tej walki próbował stawić czoła znakomicie dysponowanemu ?Bocianowi? jednak raz po raz lądował na deski. Przed przerwaniem walki, aż czterokrotnie lądował na deski. Daniel tym samym podtrzymał zwycięską passę pokazał się szerokiej publiczności z naprawdę z dobrej strony (transmisja na Polsat Sport) oraz awansował prawie o 100 miejsc w światowym rankingu Boxrec! Drugim zawodnikiem, który wszedł do ringu był Tomasz Gargula, a za przeciwnika miał drugiego Sądeczanina, który większość kariery amatorskiej i zawodowej był związany z klubem ?Golden Team? Andrzeja Sołdrę. Pojedynek dwóch Sądeczan nie należał do najładniejszych, gdyż zarówno dla Tomka jak i Andrzeja była to walka o być albo nie być. W walce zauważyć można było bardzo dużą ilość klinczy, walkę faul oraz niezbyt duże tempo tej walki. Jednak trzeba oddać pięściarzom, że była to twarda i niezwykle wyczerpująca wojna, którą zasłużenie wygrał Tomasz Gargula. Co będzie z dalszą karierą Andrzeja wie tylko sam Andrzej, natomiast dla Tomka otwarły się duże możliwości co świadczy o telefonach, które odbieramy po tej walce.

Sobota należała już tylko do Amatorów i można powiedzieć, że poszli za ciosem. Znakomite zwycięstwo Kacpra Salabury juniora, który w najbliższym tygodniu będzie walczył w Mistrzostwach Polski. Jest to zawodnik, który ostatnio wygrywa wszystko co jest do wygrania i robi to naprawdę w ciekawym stylu. Jak zobaczyłem tego chłopca pierwszy raz na treningu od razu wiedziałem, że coś z tego będzie ? Jerzy Galara ? pokazał ogromne serce i charakter! Kolejne dwa zwycięstwa dorzucili ciężki Krzysztof Twardowski i superciężki Michał Bołoz. Tak naprawdę brakło tylko zwycięstwa Kuby Tokarza, który przegrał na punkty 2:1 z krakowskim przeciwnikiem. Ten wynik mógłby być inny, ale niema co się żalić tylko trzeba mocno pracować, aby w kolejnych startach stopować swoich rywali przed czasem. Porażkę poniósł również Łukasz Kiklica, ale to niedoświadczony zawodnik dla którego przyjdzie jeszcze czas na turniejowe zwycięstwa.

Wielkie podziękowania dla firm Domfarb, FabrykaFarb oraz pana Bogusława Drożdża. Pizzeri Quke i pana Tomasza Majchera oraz pana Grzegorza Krerowicza bez pomocy których walka Bociańskiego niedoszła by do skutku.


 

WIELKIE WEEKENDOWE EMOCJE

Bardzo pracowity weekend przed pięściarzami Sądeckiego Klubu Bokserskiego ?Golden Team?.

W piątek w Żyrardowie do ringu w największej walce sądeckiego boksu wejdą  Tomasz ?Tomera? Gargula oraz Andrzej Sołdra! Ciekawostką i dodatkowym smaczkiem w tej walce będzie to, że w narożniku Tomery znajdzie się niedawny trener Andrzej, Jerzy Galara który przez większość kariery zawodowej i amatorskiej był związany z Sołdrą. Walka odbędzie się na dystansie 8 rund. W Żyrardowie do ringu po raz piąty w zawodowej karierze wyjdzie Daniel ?Bocian? Bociański, który w czterorundowej walce zmierzy się z Łotyszem Vitalijsem Parsinsem. Bocian do tej pory odniósł komplet czterech zwycięstw, jego rywal także legitymuje się rekordem czterech zwycięstw jednak poniósł 6 porażek. Gala odbędzie się w piątek 19 marca i transmitowana będzie na żywo przez telewizję Polsat Sport.

Sobota będzie należeć do amatorów. Na Międzynarodowym Grand Prix Małopolski w Tarnowie wystąpią Kacper Salabura, Jakub Tokarz, Tomasz Piotrowski, Łukasz Kiklica, Krzysztof Twardowski oraz Michał Bołoz. Liderem ekipy jest bez wątpienia Krzysztof Tawrdowski niepokonany od dłuższego czasu zawodnik wagi ciężkiej lider klasyfikacja Grand Prix oraz Mistrz Małopolski.

Myślę, że powinniśmy odnieść komplet zwycięstw zawodowych i amatorskich bo zawodnicy, są naprawdę dobrze przygotowani do sezonu co pokazały wcześniejsze bardzo udane starty ? Jerzy Galara.

 

Mistrzostwa Małopolski

Kolejny bardzo udany turniej Mistrzowski zaliczyli pięściarze z Nowego Sącza. Do udziału w Mistrzostwach Małopolski w boksie Sądecki Klub Bokserski ?Golden Team? wystawił 6 zawodników i jedną zawodniczkę.

Plon tych Mistrzostw jest taki, że zdobyli oni  3 medale złote, 1 srebrny i 3 brązowe. Złoto w juniorach w wadze 64 kg Kacper Salabura, senior w wadze 91 kg Krzysztof Twardowski oraz seniorka w wadze 51 kg Ilona Grzebyk. Srebro padło łupem Tomasza Piotrowskiego seniora w wadze 69 kg. Medale brązowe to seniorzy Dawid Baran w wadze 64 kg, Krystian Kaim w wadze 75 kg oraz Paweł Filipek w wadze 75 kg.

To był świetny dla naszego klubu występ co zaowocowało, że w Mistrzostwach Polski juniorów w Krakowie będziemy mieć zawodnika t.j. Kacper Salabura, który pojedzie podtrzymać znakomitą passę naszego klubu w Mistrzostwach Polski juniorów (2008 rok Elbląg, medal srebrny Roman Gargula, 2009 rok Zawiercie, medale brązowe Mateusz Górowski i Krzysztof Tomaszek, 2010 rok Wałcz, medale złote Mateusz Górowski i Krzysztof Tomaszek).

Wielkie podziękowania dla Prezydenta Miasta Nowego Sącza, Dyrektora Wydziału Sportu Józefa Kantora, Dyrektora MOSIR Pawła Badury, radnego Dawida Dumany oraz firmy LIZSBEK za pomoc.


 

Międzynarodowy Turniej Grand Prix Małopolski

Bardzo dobry turniejowy start zaliczyli na swoim koncie pięściarze z Sądeckiego ?Golden Teamu?. W sobotę na Czchowskim ringu wzięli oni udział w ?Międzynarodowym Turnieju Grand Prix Małopolski?. Na turniej trener Jerzy Galara zabrał pięciu zawodników i jedną zawodniczkę. Niestety Ilona Grzebyk nie weszła między liny z powodu braku rywalki.

Turniej zaczęliśmy od przegranej walki Dawida Barana, ale trzeba przyznać, że Dawid w swym drugim występie pokazał naprawdę wielkie możliwości przegrywając nieznacznie na punkty z bardziej doświadczonym rywalem posyłając go w trzeciej rundzie mocnym prawym sierpowym na deski i szkoda, że brakło czasu na dokończenie dzieła.

Później było już tylko lepiej i z walki na walkę do bilansu zwycięstw doliczaliśmy kolejne punkty. Pierwsze zwycięstwo dla naszej drużyny odniósł Tomasz Piotrowski w wadze 69 kg stopując swego przeciwnika w drugiej rundzie. Drugie zwycięstwo dopisał Krystian Kaim w wadze 75 kg, który pewnie zwyciężył na punkty, choć trzeba przyznać, że w końcówce walki brakło sił. Trzecie zwycięstwo i drugie w tym roku odniósł Paweł Filipek, który swego rywala zastopował w drugim starciu. Także drugie zwycięstwo w tym roku odniósł najcięższy z naszej ekipy Krzysztof Twardowski w wadze 91 kg, który całą robotę zrobił w pierwszej i drugiej rundzie, natomiast w trzecim starciu za bardzo oddał pola swemu rywalowi. Jednak jego punktowa wygrana nie podlegała dyskusji.

Bardzo cieszę się z formy jaką prezentują moi zawodnicy ? Jerzy Galara ? już tydzień temu na naszej gali ?Golden Team Explosion V? pokazali się z naprawdę dobrej strony, a występem w Czchowie tylko to potwierdzili. Ta forma będzie stale rosnąć, a szczyt ma przyjść na Mistrzostwa Polski. Wielkie podziękowania dla Prezydenta Miasta Nowego Sącza ? Ryszarda Nowaka, który umożliwia funkcjonowanie naszemu stowarzyszeniu oraz firmie Lizsbek i panu Stanisławowi Lisowi za pomoc.

 

PODSUMOWANIE SEZONU

Bardzo mocno pracują od nowego roku zawodniczki i zawodnicy Sądeckiego Klubu Bokserskiego ?Golden Team? przygotowując się do nowego bokserskiego sezonu.

Już zeszły sezon wydawał się bardzo pracowity, ale nadchodzący sezon będzie jeszcze cięższy. Zaczynając od najmłodszych czekają nas Mistrzostwa Polski młodzików, kadetów i juniorów. Z tych grup najbardziej liczę na Kacpra Salaburę, który pokazał że może wygrać z każdym zawodnikiem w Polsce choć pozostali zawodnicy mogą pokusić się o miłą niespodziankę. Seniorzy i seniorki powalczą o medale i też nie będą bez szans bo przy dobrym losowaniu zarówno Krzysztof Twardowski w wadze 91 kg jak Paweł Filipek w wadze 75 kg mogą sięgnąć po medale, a również Ilona Grzebyk wśród kobiet nie jest bez szans na medal.

Sezon rozpoczniemy wspaniałą imprezą w Nowym Sączu, Galą ?Golden Team Explosion V?, która odbędzie się w Zespole Szkół Samochodowych 12 lutego! Patronat nad tą imprezą objął Prezydent Miasta Nowego Sącza Ryszard Nowak. W imprezie tej wystąpią amatorzy, a w walce wieczoru w swej czwartej zawodowej walce Sadeckiej publiczności zaprezentuje się Daniel ?Bocian? Bociański. Jeżeli dodać do tego starty na zawodowych ringach Tomasza ?Tomery? Garguli to ukazuje się obraz naprawdę wspaniałego klubowego sezonu.

Jak zawsze wielkie podziękowania dla ludzi bez których nasz klub by nie istniał czyli Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka, Firmy Konspol i pana Wiesława Pazgana oraz Firmy Lizsbek i pana Stanisława Lisa.

 

 

GRAND PRIX MAŁOPOLSKI

Kolejny znakomity występ zanotował na swoim koncie zawodnik Sądeckiego Klubu Bokserskiego ?Golden Team? Paweł Filipek. W swym 4 występie w Grand Prix Małopolski odniósł 3 zwycięstwo co dało mu 2 miejsce w końcowej klasyfikacji Grand Prix za zawodnikiem Wisły Kraków Rafałem Pląderem. Paweł w całym cyklu sprawił naprawdę sporą niespodziankę rywalizując w gronie seniorów raz za raz wygrywając. To jego pierwszy rok w gronie seniorów, a już odnosi tak znaczące sukcesy. To naprawdę cieszy, że w najmocniejszej i najliczniejszej kategorii wagowej 75 kg Paweł uplasował się tak wysoko. W Zakliczynie w bardzo dobrym stylu wypunktował zawodnik z Katowickiego Kleofasa!

To był naprawdę dobry cykl Grand Prix i mam nadzieję, że w kolejnym roku będzie powtórzony, gdyż to świetny sposób na zdobywanie sportowego doświadczenia bez którego w sporcie próżno szukać wyników.

Jak zwykle wielkie podziękowania dla Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka, firmy Konsol i pana Wiesława Pazgana oraz firmy Lizsbek i pana Stanisława Lisa za pomoc w funkcjonowaniu naszego klubu.

 

UDANE WYSTĘPY

Bardzo pracowity, ale też naprawdę udany weekend zaliczyli zawodnicy Sądeckiego Klubu Bokserskiego ?Golden Team?. W sobotę wystartowali w podkrakowskiej Koniuszy w kolejnym turnieju Grand Prix Małopolski odnosząc jedno naprawdę cenne zwycięstwo Krystiana Kaima seniora w wadze 75 kg. Dobrze zaprezentował się drugi senior w wadze 75 kg Paweł Filipek przegrywając z Rafałem Pląderem na punkty. Ta przegrana po naprawdę dobrej walce nie przynosi Pawłowi wstydu, gdyż Pląder to czołowy Polski zawodnik medalista Mistrzostw Polski. Niestety słabszy występ zaliczyła Ilona Grzebyk przegrywając na punkty, ale dla usprawiedliwienia dodam, że tydzień wcześniej leczyła grupę i boksowała dwie wagi wyżej.

Niedziela należała już do nas. Zawody odbyły się w Busku-Zdroju i zwycięstwa w znakomitym stylu odnieśli Paweł Filipek z Mateuszem Ziomkiem z Wisłoka Rzeszów oraz kadet Kacper Salabura z Jakubem Wozikiem z Gardy Gierałtowice. To były rewanże za Gwardyjskie Mistrzostwa Polski, gdzie Paweł w półfinale przegrał właśnie z Ziomkiem. Już w tamtej walce to Filipek powinien zwyciężyć, ale sędziowie widzieli to inaczej. W rewanżu jeszcze mocniej Paweł przycisnął i tworząc znakomite widowisko zwyciężył swego rywala. Kacprowi też udał się rewanż za finał tych Mistrzostw zdecydowanie pokonując swego rywala. Wielkie brawa dla chłopaków, którzy pokazali naprawdę niezłą dyspozycję.

GOLDEN TEAM EXPLOSION IV

 

Komunikat do pobrania

GOLDEN TEAM EXPLOSION IV

Z POMOCĄ BOHATEROM

 

Dnia 6 czerwca 2015r. na hali widowiskowo-sportowej w Łącku odbędzie się Gala Bokserska z cyklu ?Golden Team Explosion?. Będzie to już czwarta tego typu impreza, a organizatorem jest Sądecki Klub Bokserski ?Golden Team?.Impreza ta to nie tylko promocja boksu, ale również pomoc tym, którzy tej pomocy potrzebują. Po raz drugi na Gali GTE będą zbierane pieniądze dla dzieci z porażeniem mózgowym ? w ramach naszego programu Z POMOCĄ BOHATEROM. W grudniu 2014r. na Gali GTE III udało nam się pomóc 10 rodzinom (10 konsultacji rehabilitacyjnych u specjalisty). Odbędzie się też koncert młodych rockowców z zespołu ?POISON? oraz pokaz sztuk walki w wykonaniu Nowosądeckiego Klub Taekwondo. Gala rozpocznie o godzinie 17.00 i co najważniejsze wstęp jest WOLNY.

Z tej strony chciałbym bardzo podziękować wójtowi gminy Łącko panu Janowi Dziedzinie za pomoc w organizacji Gali.

Do udziału zapraszamy wszystkie kluby bokserskie z całego kraju. Szykuje się naprawdę wielkie widowisko dla sympatyków pięściarstwa. W ringu zobaczymy zawodników i zawodniczki w różnym wieku. Akces zgłosiły już kluby z Małopolski, Śląska, Podkarpacia i Świętokrzyskiego okręgu.

 

 

UDANY START


To był naprawdę udany i dobry występ turniejowy naszej drużyny.
Znakomity Krzysztof Twardowski, który dał srogą lekcję boksu swojemu przeciwnikowi.
Bardzo dojrzały jak na drugą walkę w życiu Krystian Kaim.
I w końcu Paweł Filipek, który zostawił w ringu wielkie serce i trochę zdrowia.
Krzysiek i Krystian zdecydowanie wygrali natomiast Paweł przegrał swą walkę.
Widać, że ekipa ze startu na start prezentuje się coraz lepiej co dobrze prognozuje przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski.

KOLEJNY TURNIEJOWY START

Po dwóch startach w których pokazaliśmy się z dobrej strony zanotujemy kolejny turniejowy start. Stanie się to 28 marca na krakowskim ringu, a dokładniej w Skotnikach.

Klub reprezentować będą:
- Kacper Salabura
- Paweł Filipek
- Krzysztof Twardowski
- Dawid Pulit
- Krystian Kaim
- Ilona Grzebyk
- Łukasz Bodziony
- Dawid Baran
- Jakub Sarota
- Miłosz Edelmuller
- Konrad Mliczek
Trener Jerzy Galara, Jarosław Plata
Jestem pewien, że kolejny start przyniesie kolejne turniejowe zwycięstwa!

ZAPRASZAM DO PRZECZYTANIA ZAPOWIEDZI KOLEJNEJ WALKI ANDRZEJA SOŁDRY W BOKSIE ZAWODOWYM W PORTALU "SĄDECZANIN"

WYWIAD

 

REPREZENTACJA SĄDECKIEGO KLUBU BOKSERSKIEGO GOLDEN TEAM

NA MISTRZOSTWA MAŁOPOLSKI

GNOJNIK 15-17.03.2013r.

 

 

1. SZEWCZYK PATRYK 1999

2. RUTKOWSKI SEBASTIAN 1999

3. KRZYŚCIAK BRONISŁAW 1998

4. CHOCHLA ROBERT 1997

5. MIGACZ JAKUB 1997

6. SZYMONIAK SEBASTIAN 1996

7. KORAL DARIUSZ 1995

8. WAWRUSZCZAK KAMIL 1995

9. HUDZIK DAMIAN 1995

10. TWARDOWSKI KRZYSZTOF 1995

11. SEKUŁA RADOSŁAW 1993

12. GÓROWSKI MATEUSZ 1992

13. BOŁOZ MACIEJ 1994

KIEROWNIK: SŁAWOMIR RUTKOWSKI

TRENER: JERZY GALARA

 

REPREZENTACJA SĄDECKIEGO KLUBU BOKSERSKIEGO GOLDEN TEAM

NA OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BOKSERSKI

KRAKÓW 23.02.2013r.

  1. FILIPEK PAWEŁ 1996
  2. BOŁOZ MACIEJ 1994
  3. TWARDOWSKI KRZYSZTOF 1995
  4. BOCIAŃSKI DANIEL 1994
  5. WAWRUSZCZAK KAMIL 1995
  6. KORAL DARIUSZ 1995
  7. MIGACZ JAKUB 1997
  8. SZEWCZYK PATRYK 1999

TRENER: JERZY GALARA

 

WYRÓŻNIENIA MIESIĘCZNE-PAŹDZIERNIK 2012

Wyróżnienie miesięczne wg. bokser.org

Walka miesiąca, Polska: Andrzej Sołdra vs Ricky Denis Pow

Pamiętając jak ciężką przeprawę miał Andrzej Sołdra zaledwie miesiąc temu łatwiej można zrozumieć jego słabszy występ z kolejnym wymagającym rywalem w miniony weekend. Ale wtedy podczas październikowej gali w Wieliczce, nowy zawodnik grupy Babilon Promotion był tym, który ?ukradł? show Pawłowi Głażewskiemu boksującemu w walce wieczoru. Ricky Denis Pow stawił Polakowi twardy opór, walka obfitowała w zażarte wymiany ciosów i była bardzo widowiskowa. Sołdra to urodzony wojownik, potrzebuje jednak dobrego trenera, a wtedy jeszcze nie raz dostarczy nam ringowych emocji.

 

ANDRZEJ SOŁDRA ZAWODOWCEM

To bez wątpienia wiadomość numer jeden dla kibiców pięściarstwa w Nowym Sączu. Już 30 października na zawodowej gali organizowanej przez grupę Tomasza Babilońskiego ?BABILON PROMOTION? w Stalowej Woli zadebiutuje wychowanek Sądeckiego Klubu Bokserskiego ?Golden Team? Andrzej Sołdra.

To była naprawdę długa droga Andrzeja na zawodowe ringi, zaczynał boksowanie w 2003 roku pod moim okiem. Do roku 2005 stoczył 40 pojedynków odnosząc po drodze naprawdę wspaniałe sukcesy, które przypieczętował brązowym medalem na Mistrzostwach Polski seniorów w Poznaniu w 2005 roku. W 2006 roku za chlebem musiał wyjechać tam gdzie wyjechało większość naszych rodaków mam tutaj na myśli zieloną wyspę IRLANDIĘ. Andrzej nie zawiesił jednak rękawic na kołku znalazł klub i ciężko trenował. Do 2011 roku stoczył na zielonej wyspie ponad 50 walk co dało mu ogromne doświadczenie. W tym roku przypomniał się publiczności Nowosądeckiej na Gali ?Golden Team Explosion I? gdzie w znakomitym pojedynku wypunktował brązowego medalistę Mistrzostw Polski seniorów, Wicemistrza Świata w kickboxingu Przemysława Ziemnickiego z PKB Poznań.

Debiut Andrzeja będzie naprawdę ciężki stoczy on pojedynek z Litwinem, który stoczył do tej pory dwie zwycięskie walki. Sołdra  jednak nie obawia się  swego rywala mając tak duże doświadczenie niemożna się obawiać nikogo, a jak potoczy się ten pojedynek czas pokaże.

Dla Sądeckich kibiców to nie jedyna gratka tej gali, gdyż w amatorskich pojedynkach pokażą się również inni zawodnicy klubu Golden Team Mateusz Górowski, który w wadze półciężkiej skrzyżuje rękawice z zawodnikiem ?KSZO Ostrowiec Świętokrzyski? Konradem Surowcem oraz w jednej z ostatnich walk amatorskich superciężki Jacek Chruślicki z Michałem Jablońskim z Rzeszowskiego Wisłoka.

Do naszego klubu dołącza kolejny sponsor, który ubrał nas na tę okazję jest to firma F.H.U MIX, której z tego miejsca bardzo dziękujemy. Dziękujemy również Firmie KONSPOL i panu Wiesławowi Pazganowi bez których plany Andrzeja o podboju zawodowych ringów można by było odłożyć na półkę  z bajkami.

 

MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ BRATNICH MIAST 2011


Do odległego Kiskunhalas klub delegował 6 zawodników i jedną zawodniczkę. W sumie drużyna Golden Team do Nowego Sącza przywiozła 3 złote i 4 srebrne medale. Złota padły łupem Patryka Szewczyka w grupie dzieci, Pawła Bielica w grupie juniorów oraz Mateusza Górowskiego w grupie seniorów. Srebrami podzielili się Dariusz Koral oraz Kamil Wawruszczak w grupie kadetów, Daniel Bociański w grupie juniorów oraz bez dwóch zdań skrzywdzona przez sędziów kadetka Dominika Krerowicz.

Turniej ten pokazał, że zdecydowanym liderem drużyny jest Mateusz Górowski senior w wadze 81 kg, który zdobył jeszcze nagrodę dla najlepszego obcokrajowca turnieju co dobitnie pokazuje poziom przez niego prezentowany oraz to, że forma budowana na Młodzieżowe Mistrzostwa Polski nadchodzi.

Paweł Bielic pokazał na co go stać i to iż następny rok w juniorach powinien należeć do niego i wszyscy powinni się z nim liczyć. Bardzo liczę na tego chłopaka w nadchodzącym roku  uważam, że jeśli utrzyma poziom zaangażowania w trening to stać go na sięgnięcie po tytuł Mistrza Polski, a nie zdarza mi się często mylić  w sprawach bokserskich.

Objawieniem turnieju była kadetka w wadze 46 kg Dominika Krerowicz, która niesłusznie przegrała walkę finałową z reprezentantką Węgier. Dominika debiutowała na gorącym Węgierskim ringu mimo to pokazała naprawdę niezły boks zwarzywszy na jej starz treningowy oraz młody wiek.

Trójka młodych Bociański, Wawruszczak oraz Koral przegrała, ale po ciekawych wyrównanych walkach. Wielkie możliwości w nich drzemią, ale tylko od nich zależy jak je wykorzystają.

Wielkie podziękowania dla władz miasta za z finansowanie wyjazdu na ten turniej, dla firmy ?3ES? i pana Tomasza Górowskiego za pomoc dla Mateusza oraz firmy ?LIZSBEK? za pomoc w funkcjonowaniu klubu.

 

MISTRZOSTWA POLSKI BUSKO-ZDRÓJ 2011


Wspaniały sukces odnieśli młodzi pięściarze klubu Golden Team w I Gwardyjskich Mistrzostwach Polski kadetów i juniorów w boksie, które odbyły się w Busku-Zdroju.

Zaczynając od początku największy swój sukces w karierze odniósł Dariusz Koral kadet w wadze 66 kg, który został Mistrzem Polski na rok 2011 choć w równej linii trzeba uznać jego brązowy medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zdobyty w Sokółce w maju tego roku. Darek pokazuje, że jego talent rozwija się w prawidłowym tempie choć musi się wziąć do ciężkiej pracy, gdyż te sukcesy do czegoś zobowiązują. Do Mistrzowskiego tytułu Darka jego trzech kolegów dołączyły trzy tytuły wicemistrzów Polski.

Kadet w wadze 70 kg Kamil Wawruszczak, który finał z zawodnikiem Waltera Rzeszów przegrał stosunkiem 2:1 przy bardzo wyrównanej walce. Wielka szkoda Kamila, który dał z siebie wszystko i niewiele brakło do końcowego triumfu.

Junior w wadze 56 kg Daniel Bociański, który tydzień wcześniej wrócił z Anglii i z marszu zdołał w świetnym stylu zabuksować ten turniej przegrywając w finale z aktualnym brązowym medalistą Mistrzostw Polski juniorów Mateuszem Strugałą z Gwardii Wrocław. Syn znakomitego przed laty ligowca stworzył z Danielem wspaniałe widowisko, które było wspaniałym pokazem technicznego boksu. Gdyby sędziowie orzekli zwycięstwo Daniela nikt niemiałby pretensji bo tak wyrównana była ta walka. Wielki sukces Daniela i tytuł Wicemistrza Polski.

Junior w wadze 75 kg Paweł Bielic to bez wątpienia jedno z objawień tego turnieju. Najlepsza finałowa walka turnieju z Mateuszem Rzadkoszem z Wisły Kraków, aktualnym Mistrzem Polski zwróciła uwagę wszystkich kibiców. Mateusz wygrał tę walkę choć Paweł odgryzał się  raz po raz i przegrał na punkty pokazując, że w następnym roku Małopolska w tej kategorii wagowej może obronić tytuł Mistrza Polski zdobyty właśnie przez Rzedkosz. Paweł pokazał że ciężka praca jaką wkłada na treningach przynosi niesamowite efekty i jeżeli utrzyma ten poziom zaangażowania w treningi to za rok będzie z nim naprawdę ciężko wygrać, a nawet wytrzymać w ringu całą walkę.

Turniej uważam za doskonały choć chłopcy po wakacjach nieprezentowani jeszcze swej życiowej formy, a przyszło im się mierzyć z naprawdę dobrymi rywalami. Kolejny turniej czeka nas na Węgrzech i tam wystartuje cała czwórka plus Mateusz Górowski, Patryk Szewczyk i Dominika Krerowicz.

Pod wielkim wrażeniem naszych sukcesów był Prezes Polskiego Związku Bokserskiego Jerzy Rybicki oraz również Mistrz Olimpijski Józef Grudzień, którzy gratulowali chłopcom oraz udzielali cennych dla nich wskazówek. Bardzo nobilitują pochwały z ust takich ludzi. Wielkie podziękowania dla Pana Wiesława Pazgana i firmy ?KONSPOL? za sponsorowanie wyjazdu oraz firmy LIZSBEK za pomoc w sprawach lokalowych.

 

IV MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ IM. KILIANA


Kolejny znakomity turniej zaliczył zawodnik Sądeckiego Klubu Bokserskiego ?Golden Team? Daniel Bociański podtrzymując tym samym pasmo turniejowych zwycięstw. Stało się to w Rzeszowie na IV Międzynarodowym  Turnieju  Bokserskim im. Kiliana w którym wzięło udział 66 zawodników z 19 klubów Polski, Ukrainy i Słowacji w tym 3 zawodników z Golden Team Nowy Sącz.

Zaczynając od początku w walce półfinałowej Daniel nie dał żadnych szans swemu rywalowi z ?Niedźwiadków? Przemyśl Rafałowi Długoszowi wygrywając jednogłośnie. Sytuacja powtórzyła się w finale, a pokonanym przez Daniela był zawodnik ?Tigera? Tarnów Jakub Kras. Daniel, który szczyt formy złapał niestety za późno wygrywa wszystko co i jak chce. Jeszcze przed nim dwa bardzo mocne turnieje Złota Rękawica w Stalowej Woli oraz Czarne Diamenty w Myszkowie, oby utrzymał tę wspaniałą dyspozycję i wygrał te turnieje.

Zaskoczeniem in plus był niewątpliwie występ Kamila Wawruszczaka  kadeta w wadze 70 kg. W wyniku losowania trafił od razu do niedzielnego finału, gdzie w bardzo dojrzałym stylu wypunktował  Kimaka Borysa z Słowackiego ?Boxing Stropkow? co jest ogromnym sukcesem tego młodego zawodnika. Kamil nie popełnił już błędu z Jaworzna, co kosztowało go przegraną, w Rzeszowie od początku do końca narzucił ostre tempo walki, które utrzymał do końca.

Niestety szczęścia w losowaniu niemiał trzeci z reprezentantów Golden Team Paweł Bielic, który trafił na Andrzeja Kołtuna z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski z którym tydzień wcześniej przegrał zdecydowanie w Jaworznie. Paweł odrobił lekcję z Jaworzna i rozegrał ten pojedynek całkiem inaczej taktycznie i niewiele brakło, a wyszedł by z tej walki zwycięsko. Wielkie brawa dla Pawła jest bardzo obiecującym zawodnikiem i jeszcze nieraz o nim usłyszymy.

Jestem bardzo zadowolony z tego turnieju zrobiliśmy krok do przodu bo prócz Daniela wygrał także Kamil co jest znakomitym prognostykiem na kolejne występy.

 

IV MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ BOKSERSKI

 

IV Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Roberta Kopytka zgromadził na starcie ponad 100 młodych pięściarzy z czterech państw: Ukrainy, Kosowa i Czech. Z polskich ekip pojawiły się drużyny: Hetmana Zamość, Gierałtowic, Mysłowic, Myszkowa, Knurowa, Jastrzębia, Częstochowy, Kielc, Górnika Wieliczka, Wisły Kraków, Kleofasa Katowice, Rybnika, Ostrowca Świętokrzyskiego, Tarnowa, Ożarowa, Żywca, Sosnowca, Łodzi, Tychów, Rudy Śląskiej oraz Busko-Zdroju. Wśród ekip z Polski nie mogło zabraknąć ekipy Golden Teamu z Nowego Sącza, która rokrocznie pojawia się na tym turnieju.

Po raz pierwszy wśród gospodarzy zabrakło wspaniałego przyjaciela ? mówi trener Galara ? zaledwie 40 letniego trenera Jaworzna, który to dwukrotnie nas odwiedzał w Nowym Sączu ze swoją ekipą, wychowawca m.in. Grzegorza Proksy. Robert po ciężkiej chorobie zmarł zeszłego roku my startując w tym turnieju chcieliśmy mu oddać hołd.

Wracając do samego turnieju to bez wątpienia furorę zrobił tam Daniel Bociański, który już w pierwszej walce trafił na Mistrza Śląska Dawida Millera z Mysłowic. Dawid mimo, iż boksował prawie u siebie i miał dużo większe doświadczenie ponad 60 walk stoczonych, nie mógł przedrzeć się przez długie ręce i wspaniałą pracę nóg Daniela. Walka bez wątpienia była przedwczesnym finałem wagi 56 kg, gdyż Bociański w finale bardzo spokojnie wypunktował Bulińskiego z Hetmana Zamość. Wyróżnienie bez wątpienia dla Daniela była transmisja jego walki na stronie bokser.org co bez wątpienia jest sporym wyróżnieniem dla tego młodego chłopca. Nagrodę dla najlepszego juniora turnieju otrzymał Krzysiek Kopytek syn trenera co było wspaniałym finałem tej imprezy mam nadzieję, że Krzysiek pójdzie w ślady ojca i przeżyje wspaniałą karierę pięściarską naznaczoną licznymi sukcesami.

Co do pozostałej dwójki sądeckich pięściarzy to trzeba przyznać, że dla Pawła Bielica zawodnika wagi 75 kg był to jeszcze za trudny turniej, trafił on na Kołtonia z KSZO Ostrowiec z którym stoczył bardzo ambitny pojedynek przegrywając na punkty. Zawodnik z KSZO miał stoczonych 35 walk natomiast Paweł toczył 3 pojedynek i sposób prowadzenia walki należy uznać za dobry. Natomiast Kamil Wawruszczak trafił do wagi w której byli sami medaliści Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Kamil trafił na brązowego medalistę owej Olimpiady Opalińskiego z Łodzi. Rozpoczął wspaniale zdecydowanie wygrywając drugą rundę. W drugiej oddał pole rywalowi i ją przegrał, a w trzeciej ani jeden ani drugi nie palili się do walki i w konsekwencji sędziowie opowiedzieli się za Opalińskim. Kamil dzięki tej walce musi nauczyć się utrzymać poziom walki przez cały czas jej trwania.

Wspaniały turniej poświęcony wspaniałemu człowiekowi i wspaniały sukces Sądeckiego Klubu Bokserskiego ?Golden Team?, który rozsławia Nowy Sącz w każdym miejscu.

Wielkie podziękowania dla Pana Wiesława Pazgana i firmy KONSPOL bez których nie wzięlibyśmy udziału w tym turnieju.

 

EUROLIGA BOKSERSKA


Kolejna wspaniała informacja dla Sądeckich kibiców pięściarstwa, a jest nią powołanie Mateusza Górowskiego zawodnika Sądeckiego Klubu Golden Team do drużyny ?GRIZZLY RY-KI BOXING TEAM POLAND? w skład którego ponadto wchodzą pięściarze klubów RUSHH Kielce i RMKS Rybnik. Mecz odbędzie się 13 maja w Hali MOSiR w Kielcach i transmitowany będzie przez telewizję CANAL+ sport.

Naprzeciwko Polaków stanie drużyna z Węgier ?PATENT GLADIATORS?. Mecz zapowiada się niesamowicie ciekawie, gdyż w drużynie Węgier awizowani, są medaliści Mistrzostw Świata i Europy. Mecz odbywa się w ramach EUROPEJSKIEJ LIGI BOKSERSKIEJ, gdzie Polski zespół znalazł się w grupie A i rywalizować będzie jeszcze z zespołem Czeskim ?PROSTEJOV BULLS? oraz Słowackim ?KOMARNO SHARKS?. Zespoły w grupach zmierzą się ze sobą dwukrotnie. Pierwsze dwie drużyny z obu grup awansują do półfinałów (obędą się w grudniu), a finał zaplanowany jest na styczeń 2012 roku.

Wiadomo, że Mateusz spotka się z Tiborem Portecą wicemistrzem Węgier w grupie seniorów 2009 roku. Możemy spodziewać się wspaniałego pojedynku.

Kliknij aby powiększyć

 

MECZ GOLDEN-PODKARPACIE PRZEMYŚL 05.2011

 

W sobotę 7 maja w Przemyślu  drużyna Sądeckiego Klubu Bokserskiego ?Golden Team? wzmocniona zawodnikami Tigera Tarnów rozegrała towarzyski mecz bokserski z Reprezentacją Podkarpackiego Związku Bokserskiego.  Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 11:5 co przy wszystkich sędziach z Podkarpacia i tym co się tam działo należy uznać za wielki sukces.

Spodziewałem się, że będzie ciężko o zwycięstwa, ale to co robili sędziowie ringowi i punktowi w tym meczu przechodzi ludzkie pojęcie. Zaczynając od Daniela Bociańskiego i jego przeciwnika Borysa Rogalińskiego, który już po drugiej rundzie powinien być zdyskwalifikowany za ciosy poniżej pasa. Daniel przegrał tę walkę jednogłośnie choć bez problemów ją wygrał. To samo spotkało uczestnika Olimpiady Młodzieży z Sokółki Kamila Wawruszczaka, który raz po raz wstrząsał brązowym medalistą tejże Olimpiady Wybrańcem z Rzeszowa oraz Pawła Bielica, który tocząc swą drugą w karierze walkę wypunktował ćwierćfinalistę Mistrzostw Polski juniorów z tego roku Wytrykusza z Rzeszowa mimo to obaj polegli i to jednogłośnie. Wynik meczu 10:2,  ponieważ porażki jednogłośne ponieśli również zawodnicy Tigera Łukasz Pis i Damian Kiwior, jedynym któremu udało się wygrać to Jakub Panek, który wygrał swą walkę przed czasem.

Do ringu wszedł Mateusz Górowski, który miał zdobyć dla nas pewne punkty boksując na pełnym luzie na 30 % swoich możliwości nie dając się trafić silnemu acz słabemu technicznie Kostce z Jarosławia. Przez 3 rundy Mateusz niemiłosiernie obijał swego rywala co przyniosło mu wynik remisowy. To co zrobili sędziowie to kpina, kontaktowałem się z wydziałem sędziowskim Polskiego Związku Bokserskiego w celu weryfikacji wyniku, ale jak to w naszym piekiełku bywa procedury są tak zawiłe i tak skonstruowane, że nie da się nic zrobić, a szkoda bo trzeba czyścić ten sport.

Ostatnim, który wszedł do ringu był Jacek Chruślicki zawodnik wagi superciężkiej. Spotkał się w ringu z Michałem Jabłońskim ćwierćfinalistą Mistrzostw Polski seniorów z tego roku, który dla ciekawostki dodam też przegrał na tych Mistrzostwach z Marcinem Rekowskim, który wcześniej wyeliminował Jacka i później sięgnął po tytuł Mistrzowski. Jacek wspaniale boksując wypunktował Jabłońskiego zdecydowanie choć,  gdyby nie dwa ostrzeżenia  Jabłońskiego byłby kolejny przekręt. Po werdykcie pokłócili się działacze z Rzeszowa ze swoimi kolegami sędziami o werdykt, który był niekorzystny dla ich pupila co dobitnie świadczy o tym co działo się w tym meczu.

Jeżeli  Reprezentacja Podkarpacia się nie wycofa to będziemy mieć rewanż w Nowym Sączu 4 czerwca i pokażemy prawdziwy boks. Chłopcy są tak zmotywowani, że będą fruwać w ringu więc zapowiada się kolejny wspaniały dzień Sadeckiego pięściarstwa.

 

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY


Kolejny już medal Mistrzostw Polski w boksie do kolekcji Sądeckiego Klubu Bokserskiego ?Golden Team? dorzucił najmłodszy dotychczas zawodnik 16 letni Dariusz Koral. Stało się to w dalekiej Sokółce koło Białegostoku na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach halowych. Po raz pierwszy w historii klubu, ale także Nowego Sącza zawodnik sądecki sięgnął po medal tej imprezy co więcej medalu z takiej imprezy brakowało tylko klubowi Golden Team w kolekcji Polskich Mistrzostw. Darek był świetnie przygotowany do tej imprezy bez problemów przeszedł dwa etapy kwalifikacji wygrywając cztery walki, by w finale imprezy wygrać w walce o medal z zawodnikiem Polonii Świdnica Michałem Machnickim. Półfinał to walka Darka z jednej strony ze znakomitym przeciwnikiem Patrykiem Runowskim z K.S. Damnica, a z drugiej z kontuzją lewego łokcia. Runowski rozpoczął walkę od huraganowych ataków natomiast Darek dość mądrze kontrował co po pierwszej rundzie dało wynik 4:2 dla Runowskiego, który zaczął wyraźnie słabnąć. Druga runda pod dyktando Darka, ale pomocną dłoń dla Runowskiego wyciągnął Sądzia ringowy upominając Darka co w konsekwencji dało Runowskiemu  dodatkowe 2 punkty i wynik walki po dwóch rundach 7:4, bez ostrzeżenia było by 5:4 dla Runowskiego. Trzecia runda i kolejny atak Darka 7:5 i kolejne ostrzeżenie co daje wynik 9:5 po tym Darek stracił ochotę do walki, gdyż kolejne ostrzeżenie wiązało się z dyskwalifikacją. W końcówce walki przy stanie 11:5, a rzeczywiście 7:5 dla Runowskiego zderzenie rękami i kontuzja Darka bardzo szybko wypatrzona przez sędziego i przerwanie walki RSCI czyli kontuzja. Darek mógł wygrać tę walkę i na pewno jeszcze będzie okazja do rewanżu co ciekawe Runowski finał wygrał bez problemu 16:5, ćwierćfinał też niebył wyrównanym pojedynkiem 15:3 i jedyny zawodnik, z którym miał poważny problem to Darek.

Dla Darka mimo, że wcześniej wygrał już 12 turniejów to można powiedzieć występ życia, teraz czas, aby moi chłopcy zaczęli podbijać Europę i Świat.

Warto zaznaczyć, że kwalifikację pomyślnie z trzema wygranymi przeszedł Kamil Wawruszczak w wadze 70 kg. Odpadł w ćwierćfinale po znakomitej walce. Wróżę temu zawodnikowi wielką karierę z takim podejściem do treningów.

W tym miejscu chciałbym podziękować firmą bez których nie osiągnęlibyśmy tych wyników, a są to firma Konspol  Wiesław Pazgan, firma Marqplast  Marek Pietrzyk, firma Atut Michał Michalik, drukarnia Cano Tomasz Świdrak oraz klub Ufo Grzegorz Majerski. Wielkie podziękowania.

Kolejną znakomitą wiadomością jest udział zawodników Golden Team w meczu bokserskim przeciwko Podkarpaciu, który odbędzie się w sobotę w Przemyślu. Nasze Województwo reprezentować  będą DANIEL BOCIAŃSKI w wadze 56 kg, PAWEŁ BIELIC w wadze 75 kg, MATEUSZ GÓROWSKI w wadze 81 kg oraz JACEK CHRUŚLICKI w wadze +91kg.

Co tydzień mamy jakieś starty bardzo dużo się dzieje, ale żeby osiągać takie wyniki trzeba bardzo dużo poświęcenia. Jeżeli wszystko dobrze pójdzie to być może wróci do Nowego Sącza bokserska Liga seniorów, która od 4 lat była w zawieszeniu, ale w tym roku ruszyła pod nazwą Elite Liga Bokserska i walki odbywają się o Drużynowe Mistrzostwo Polski.

Zapraszam wszystkich chętnych z rocznika 1997 na bezpłatne zajęcia do naszego klubu jest to rocznik młodzika, a Mistrzostwa Polski będą się odbywać w Małopolsce.

 

GALA BOKSU 25 MARZEC 2011


 

MISTRZOSTWA MAŁOPOLSKI

 

Kolejny bardzo udany turniej Mistrzowski zaliczyli młodzi pięściarze z Nowego Sącza. Do udziału w Mistrzostwach Małopolski w boksie Sądecki Klub Bokserski ?Golden Team? wystawił 10 zawodników i jedną zawodniczkę.

Plon tych Mistrzostw jest taki, że zdobyli oni  7 medali złotych  i 3 srebrne. Złota w seniorach w wadze 56 kg Jakub Tokarz, w wadze 69 kg Tomasz Klimek i w wadze +91 kg Jacek Chruślicki, w juniorach w wadze 56 kg Daniel Bociański, w wadze 91 kg Mateusz Brzęk i w wadze +91 kg Kamil Orzeł oraz w kadetach w wadze 60 kg Dariusz Koral. Medale srebrne dołożyli Kamil Wawruszczak kadet w wadze 66 kg, junior w wadze 75 kg Paweł Bielic oraz juniorka Natalia Matląg w wadze 54 kg.

To był świetny dla naszego klubu występ co zaowocowało, że w Mistrzostwach Polski juniorów w Lublinie będziemy mieć trzech zawodników t.j. Daniel Bociański, Mateusz Brzęk i Kamil Orzeł, którzy pojadą podtrzymać znakomitą passę naszego klubu, który już trzy lata z rzędu zdobywa medale na tej imprezie (2008 rok Elbląg, medal srebrny Roman Gargula, 2009 rok Zawiercie, medale brązowe Mateusz Górowski i Krzysztof Tomaszek, 2010 rok Wałcz, medale złote Mateusz Górowski i Krzysztof Tomaszek).

W dalszej części kwalifikacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zakwalifikowali się Dariusz Koral i Kamil Wawruszczak. Szczególnie Darek to ogromny talent bokserski i chłopak, który ma szansę jako pierwszy Sądeczanin sięgnąć po medal tej imprezy, a ja uważam że stać go nawet na złoto!

W Mistrzostwach tych wystąpił także aktualny jeszcze Mistrz Polski juniorów Mateusz Górowski. Mateusz z powodu braku rywali został przesunięty do wagi ciężkiej i spotkał się w towarzyskiej walce z zawodnikiem z Superfightera Nowy Sącz  Karolem Horowskim. Obawiałam się tej konfrontacji ponieważ przewaga wagi prawie 10 kg była widoczna w posturze obu zawodników jednak Mateusz dość szybko rozwiał moje obawy. Przy wyrównanej pierwszej rundzie od drugiej to znakomity boks Górowskiego, który pokazał, że przed Mistrzostwami Polski seniorów możemy być optymistami. Wynik walki 2:1 dla Horowskiego to jakieś nieporozumienie i kompromitacja sędziowska. Znakomita walka obu zawodników, wspaniała postawa Karola, który przyjął walkę z Mateuszem, który wygrywa obecnie wszystko co chce i jak chce została nagrodzona gromkimi brawami, przyjacielska postawa dwóch sądeczan i walka która mogłaby być finałem Mistrzostw Polski i szkoda, że sędziowie niepopisali się z werdyktem, gdyż nawet mocno poobijany Karol (rozbity łuk brwiowy i nos) stwierdził, że nie był w tej walce lepszy. Horowski  jeżeli będzie miał więcej startów w większych imprezach niż sobota bokserska to bez wątpienia jest to materiał na wielkiego zawodnika co pokazał w walce z Mistrzem Polski.

Szkoda, że z powodu problemów finansowych na Mistrzostwa Polski do Grudziądza nie pojechały trzy zawodniczki juniorki Natalia Matląg, Angelika Grudnik i seniorka Ewa Ingier.  Nasz klub po wielkich sukcesach w 2010 roku dostał policzek od władz miasta. Nasza dotacja została zmniejszona o 2000 złotych i na cały rok 2011 miasto przyznało nam kwotę 18 000 złotych co stanowi praktycznie w stu procentach koszty użytkowania Sali, która notabene jest miasta co łatwo wywnioskować, że wyjazdy klubu zostaną zawieszone, a rozwój całej grupy zawodników wstrzymany.

 

BIAŁYSTOK 4-6.02.2011


Stało się po prawie 50 latach w których boks prężnie działał lub był w chwilowym odwrocie w Nowym Sączu mamy zawodnika, który stał się numerem jeden w Polsce i nie chodzi o wiek juniora lecz boks seniorski. Sztuka ta udała się po raz pierwszy w historii Mateuszowi Górowskiemu aktualnemu Mistrzowi Polski juniorów, zdobywcy Pucharu Polski, wielokrotnemu Reprezentantowi Polski. Mateusz w juniorach wygrał wszystko co było do wygrania. Znakomitymi występami wywalczył sobie siódme miejsce w rankingu TOP 100 boksera za rok 2010 na najlepszego pięściarza wagi półciężkiej.

Zaczynając od początku Mateusz po raz drugi startował w ?Grand Prix PZB? w Białymstoku. Wcześniejszy występ w Elblągu był znakomity po dwóch zwycięstwach nad Rafałem Sieńko z Hetmana Białystok i Dawidem Sławińskim z Cristala Białystok z powodów komunikacyjnych nie mógł przystąpić do finału.

Nie chcieliśmy, aby sytuacja z Elbląga się powtórzyła dlatego pojechaliśmy do Białegostoku autem, które pożyczyłem od ojca jednego z zawodników za co bardzo dziękujemy. Paliwo dostaliśmy od naszego sponsora Firmy Konspol pana Wiesława Pazgana, który jest wielkim kibicem boksu i bardzo nam pomaga za co także bardzo dziękujemy.

Rano o 4.30 wyjechaliśmy z Nowego Sącza, a do ringu na pierwszą walkę wszedł Mateusz o 23.30. Przebieg ćwierćfinałów spowodowany wielką ilością zawodników t.j. 99 zawodników z 35 klubów Polski był taki, że koniec nastąpił o 2.20 w nocy. Mateusz po wygranej nad Maciejem Kochanem z Feniksa Stalowa Wola 9:0 poszedł spać o 2.30. Walka od początku kontrolowana była przez Mateusza, który w 2 rundzie posłał swego rywala na deski po ciosie na wątrobę jednak dotrwał do końcowego gongu. Kochan to aktualny srebrny medalista Pucharu Polski juniorów i wielka nadzieja Lucjana Treli na wielkie boksowanie jednak Mateusz to kompletnie inna półka i te nadzieje trzeba jeszcze odłożyć.

Półfinał to kolejny koncert solowy Mateusza, który zwyciężył brązowego medalistę Młodzieżowych Mistrzostw Polski Jaroszewskiego z Ostrowa Mazowieckiego 11:2. Znakomita walka i wielkie pochwały od Jerzego Kuleja legendy Polskiego boksu, Jerzego Rybickiego Prezesa Polskiego Związku Bokserskiego czy trenera kadry narodowej Stanisława Łakomca. Finał zapowiadał się ogromnie ciekawie, gdyż naprzeciwko siebie stanąć mieli aktualny Mistrz Polski juniorów Mateusz Górowski i aktualny jeszcze Mistrz Polski seniorów Włodzimierz Letr z PKB Poznań. Jeszcze wieczorem na kontrolnej wadze widzieliśmy Letra zdrowego jednak przed walką okazało się, że wystąpiła kontuzja dłoni. Mateusz wygrał walkowerem stał się więc numerem jeden, a w całym cyklu ?Grand Prix PZB? zajmuje czwarte  miejsce. Ze względu na dużą ilość zgłoszonych zawodników walki odbywały się w dwóch grupach, zdecydowanie słabszą była grupa A w której wygrał Dawid Sławiński z którym gładko w Elblągu poradził sobie Mateusz.

Co ciekawe na 50 klubów z całej Polski klub ?Golden Team? zajmuje 14 miejsce w generalnej klasyfikacji ?Grand Prix PZB? co na tak mały klub praktycznie nie dotowany przez miasto, gdyż 20 000 złotych, które dostaje z kasy miasta 16 000 oddaje z powrotem do miasta w ciągu roku za salę. Za 4 000 złotych rocznie ?Golden Team? w 2010 roku zdobył 44 medale złote w 17 turniejach Ogólnopolskich i Międzynarodowych oraz dwa tytuły Mistrzów Polski.. Co jeszcze ciekawsze na 34 punkty w tej klasyfikacji zdobytych przez Małopolskę 21 punktów zdobyli pięściarze ?Golden Team?.

Plan Klubu na ten rok zakłada zdobycie medalu na imprezach Mistrzowskich w każdej grupie wiekowej.

Przed nami szczyt formy i Mistrzostwa Polski seniorów, które rozpoczną się 1 marca w Koninie mamy nadzieję i wierzymy w to, że powtórzymy sukces z Białegostoku.

 

SOBOTA BOKSERSKA 29.01.2011

 

To było bardzo mocne wejście w nowy sezon pięściarzy z Sądeckiego Klubu Bokserskiego ?Golden Team?. Mowa o Turnieju Bokserskim z cyklu ?Sobota Bokserska?, który odbył się w sobotę 29 stycznia na Hali Wisły w Krakowie.

Pięściarze z Nowego Sącza w sile 4 osób zaliczyli trzy zwycięstwa i jedną dość pechową porażkę Jakuba Tokarza seniora w wadze 56 kg walczącego w wadze 60 kg. Kuba prowadząc i kontrolując całą walkę w końcówce oddał inicjatywę swojemu rywalowi z Tomexu Kraków  Leszkowi Dabekowi i przegrał jednym punktem 13:12. Kuba pokazał chwilami wspaniały boks i bez wątpienia będzie jednym z kandydatów do medalu w zbliżającym się Grand Prix Białegostoku.

Pierwszy do ringu wszedł zdecydowanie najlepszy pięściarz młodego pokolenia w naszym klubie, rewelacja zeszłego sezonu Daniel Bociański w wadze 56 kg. Daniel swą pierwszą walkę w juniorach w tym sezonie zakończył przed czasem w trzeciej rundzie i dobitnie pokazuje, że pokładane w nim nadzieje trenera, są poparte wspaniałą formą. To kolejne zwycięstwo Daniela, który wyrasta na wielką gwiazdę Sądeckiego boksu.

Wielką niespodziankę sprawił debiutant Kamil Wawruszczak kadet boksujący w juniorach z powodu braku rywala w jego grupie wiekowej. Kamil w wadze 64 kg odniósł przekonywujące zwycięstwo nad Tomaszem Nowakiem z Tomexu Kraków i należą się mu brawa.

Także brawa należą się Tomaszowi Klimkowi seniorowi w wadze 69 kg, który odprawił z kwitkiem niezłego kickboxera z Nowego Targu cały czas atakując i spychając swego rywala do głębokiej defensywy. Tomek sercem do walki mógłby obdarować niejednego z zawodników bo ma go za trzech.

Bardzo chłodno podchodzę do tych wyników z jednej strony chłopcy jeszcze nie mają nawet 50 procent swojej formy z którą trzeba trafić na imprezy główne, a po drugie ranga zawodów też nie jest za wielka. Chłopcy pokazali, że prawidłowo przepracowaliśmy okres poświąteczny i mogą już startować wygrywając z każdym.

Już nie mogę się doczekać turnieju ?Grand Prix PZB? w Białymstoku i formy jaką zaprezentują seniorzy.


BIAŁYSTOK- ZAPOWIEDŹ


Już 4 lutego w Białymstoku rozpoczną swój sezon pięściarze z Sądeckiego Klubu Bokserskiego ?Golden Team?. Sezon zapowiada się niezwykle ciekawie, ponieważ dwaj Mistrzowie Polski z zeszłego roku Mateusz Górowski i Krzysztof  Tomaszek wchodzą do seniorów i będą rywalizować o wyjazd na Igrzyska Olimpijskie w Londynie. Do nich na pewno dołączy Jacek Chruślicki i Jakub Tokarz tak więc powoli marzenia o wyjeździe pięściarza z Nowego Sącza na Igrzyska Olimpijskie nabierają realne rozmiary.

Jednym z głównych turniejów jest bez wątpienia ?Grand Prix?, który odbędzie się w Białymstoku od 4 do 6 lutego w którym wystartują Mateusz Górowski w wadze 81 kg, Jacek Chruślicki w wadze +91 kg, Jakub Tokarz w wadze 56 kg oraz Tomasz Klimek w wadze 69 kg. Mamy nadzieję, że powtórzymy grudniowy sukces z Elbląga gdzie Mateusz zdobył srebrny, a Jacek brązowy medal. Jak ważne są te zawody niech świadczy fakt że są one eliminacją do Mistrzostw Polski seniorów i zawodnicy nie biorący udziału w tych zawodach nie będą mieć prawa startu w Mistrzostwach.

Ciężko będzie nawiązać sukcesami do roku 2010 ponieważ na turniejach Ogólnopolskich i Międzynarodowych zdobyliśmy 64 medale w tym 40 złotych i dwa tytuły Mistrzów Polski co świadczy dobitnie o naszym sportowym poziomie.

Na 100 % 25 marca odbędzie się wielka Gala Bokserska organizowana przez nasz klub na hali widowiskowo-sportowej, będziemy startować w rozgrywkach ligowych o drużynowe Mistrzostwo Polski, a także w maju zorganizujemy czwórmecz bokserski pomiędzy Polską, Ukrainą, Węgrami i Łotwą lub Słowacją.

Ten rok zapowiada się niezwykle pracowicie potrzeba nam wsparcia z każdej strony i za to wsparcie serdecznie dziękuję w imieniu swoim i zawodników, a my odpłacamy się wspaniałymi sukcesami.


Strefowe Eliminacje do Pucharu Polski juniorów i kadetów- 16 października Kraków

 

Kolejny świetny występ na ringu w Krakowie zanotowali młodzi pięściarze Sądeckiego Klubu Bokserskiego ?Golden Team?. Występ ten miał miejsce na Hali Krakowskiej Wisły w sobotę 16 października.

Brali oni udział w eliminacjach strefowych do Pucharu Polski juniorów i kadetów. Czekało ich trudne zadanie, gdyż pojechali bez swojego trenera Jerzego Galarę, który w tym czasie wraz ze Zbigniwem Raubo prowadził drużynę Polskich juniorów do zwycięstwa 13:7 w meczu bokserskim w Koninie przeciwko reprezentacji Węgier.

Na ringu w Krakowie zaprezentowali się Daniel Bociański, który w wadze 54 kg odprawił z kwitkiem Wicemistrza Polski z 2008 roku Patryka Kurka z Tigera Kraków. Daniel jest wielkim talentem i już niebawem dołączy do swoich starszych kolegów Mateusza Górowskiego i Krzysztofa Tomaszka do Reprezentacji Polski. Wielkie brawa dla Daniela, który w niedawnym turnieju na Węgrzech zwyciężył Mistrza Słowacji Mario Csonkę.

Pozostali zawodnicy Dariusz Koral kadet w wadze 63 kg, Kamil Wawruszczak kadet w wadze 66 kg oraz debiutant Tomasz Klimek junior w wadze 69 kg także po zwycięstwach zakwalifikowali się do turnieju, który odbędzie się w Gliwicach 22 października i będzie ostateczną eliminacją do Pucharu Polski. Będą toczyć po jednej walce z Mistrzem Śląska, a zwycięzca jedzie na Puchar. Mamy już dwóch zawodników, którzy będą w turnieju finałowym to Mateusz Górowski w wadze 81 kg oraz Krzysztof Tomaszek w wadze 91 kg.

 

Konin 16 października

 

Po raz kolejny w biało czerwonych barwach do hymnu Polski wejdzie do ringu najlepszy obecnie bokser Sądecki Mistrz Polski z tego roku Mateusz Górowski. Odbędzie się to 16 października w Koninie, a przeciwnikiem Polski będą Węgierscy pieściarze ? mówi podekscytowany trener Jerzy Galara ? który wyjdzie do narożnika razem z Zbigniewem Raubo byłym trenerem Krzysztofa Diablo Włodarczyka.

Górowski Mateusz - urodzony 17 stycznia 1992 r. w Nowym Sączu. Trenuje w Sądeckim Klubie Bokserskim ?Golden Team? pod okiem trenera Jerzego Galary od 2007 roku.

Jest obecnie członkiem Olimpijskiej Kadry Narodowej w boksie.

Czterokrotnie reprezentował nasz kraj w międzypaństwowych meczach bokserskich, mimo kwalifikacji z powodu braku środków nie pojechał na Mistrzostwa Świata do BAKU w 2010 roku. Stoczył do tej pory 46 walk z czego 43 wygrał i 3 przegrał.

Jest najwybitniejszym zawodnikiem w 50-cio letniej historii Sądeckiego boksu i wielką nadzieją na pierwszy start Sądeckiego zawodnika na IGRZYSKACH OLIMPIJSKICH.

 

Osiągnięcia sportowe w 2008 roku to:

 

- złoty medal Międzywojewódzkich Mistrzostw Polski w boksie (LUBENIA 2008).

- ćwierćfinalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (ŚWIDNICA 2008).

- srebrny medal na Międzynarodowym Turnieju im. Stanisława Kiliana (RZESZÓW 2008).

- złoty medal na Ogólnopolskim Turnieju Bokserskim ?Tydzień Sportu Wisły? (KRAKÓW 2008).

- złoty medal na Międzynarodowym Turnieju Bokserskim ?O Puchar Prezydenta Miasta Nowego Sącza? (NOWY SĄCZ 2008).

- złoty medal na Międzynarodowym Turnieju Bokserskim im. Alberta Opały (KATOWICE 2008).

- złoty medal w Ogólnopolskim Turnieju Bokserskim ?Nadzieji olimpijskich? (KRAKÓW 2008).

- złoty medal Międzynarodowym Turnieju Bokserskim na Węgrzech (KISKUNHALAS 2008).

- złoty medal w eliminacjach strefowych Pucharu Polski kadetów w boksie (LUBENIA 2008).

- złoty medal w Finale Pucharu Polski kadetów

(LESZNO 2008)

- złoty medal w Międzynarodowym Turnieju Bokserskim ?O Złotą Rękawicę? ? najlepszy Polski zawodnik turnieju (KRAKÓW 2008).

Osiągnięcia sportowe w 2009 roku to:

 

- złoty medal w Ogólnopolskim Turnieju Bokserskim ?Szukamy nowego Tigera? (TARNÓW 2009).

- złoty medal Międzywojewódzkich Mistrzostw Polski w boksie (KRAKÓW 2009).

- brązowy medal Mistrzostw Polski w boksie

(ZAWIERCIE 2009).

- srebrny medal w eliminacjach strefowych Pucharu Polski juniorów w boksie (GLIWICE 2009).

- Reprezentował Polskę w meczu z Litwą w wadze 75kg

(WILNO 2009).

 

Osiągnięcia sportowe w 2010 roku to:

 

- złoty medal Międzywojewódzkich Mistrzostw Polski w boksie (KRAKÓW 2010).

- MISTRZ POLSKI W WADZE 81 kg (WAŁCZ 2010).

 

- Reprezentował Polskę w meczu ze Słowacją w wadze 81 kg

(KONIN 2010).

- Reprezentował Polskę w meczu z Litwą w wadze 81 kg

(WAŁCZ 2010).

- złoty medal na Międzynarodowym Turnieju Bokserskim ?O Puchar Prezydenta Miasta Jaworzna?

(JAWORZNO 2010).

- złoty medal na Międzynarodowym Turnieju im. Stanisława Kiliana (RZESZÓW 2010).

- złoty medal na Międzynarodowym Turnieju Bokserskim ?O Puchar Prezydenta Miasta Nowego Sącza?

(NOWY SĄCZ 2010).

- brązowy medal na Międzynarodowym Turnieju Bokserskim ?im. Ryszarda Redo? (GRUDZIĄDZ 2010).

- złoty medal na Międzynarodowym Turnieju Bokserskim na Węgrzech (KISKUNHALAS 2010).

 

 

Kiskunhalas Węgry 17-19.09.2010r

 

W dniach 17-19.09.2010r. w Kiskunhalas  na Węgrzech już po raz czwarty do rywalizacji w Międzynarodowym Turnieju Bokserskim ?Miast Partnerskich? zgłosiła się reprezentacja miasta Nowego Sącza prowadzona przez trenera Jerzego Galarę, a w której skład tworzyli zawodnicy Sądeckiego Klubu Bokserskieo ?Golden Team?.

Do udziału w turnieju zgłosiło się 111 zawodników z 19 klubów reprezentujących 4 kraje t.j. Serbowie, Słowacy, Węgrzy i my Polacy. Tendencja wzrostu poziomu z roku na rok została utrzymana co daje mi pretekst do zadowolenia z wyniku osiągniętego przez moich zawodników ? mówi trener Jerzy Galara.

Po raz kolejny po złoty medal sięgnął Mateusz Górowski w wadze do 81 kg, który w finale dosłownie zmiótł z ringu dwukrotnego brązowego medalistę Mistrzostw Węgier Tomasa Balzacsa. Mateusz bez wątpienia najlepszym zawodnikiem turnieju pokazując na czym polega szermierka na pięści.

Kolejny świetny turniej zaliczył Daniel Bociański wielki talent bokserski. Wygrany z zawodnikiem Węgierskim półfinał i znakomity pojedynek w półfinale, z Mistrzem Słowackich kadetów. Niestety przegrał 4:1 co nie spodobało się Węgierskiej publiczności i organizatorom, którzy indywidualnie narodzili Daniela.

Swój debiut zagraniczny zaliczył 11 latek Patryk Szewczyk, którego walka poza turniejem zakończyła się remisem. Niemiał tyle szczęścia Eryk Galara, który z braku przeciwnika nie zapoznał się z Węgierskim ringiem.

Kolejnych dwóch zawodników skończyło swoją rywalizację w półfinałach w prawie identycznych okolicznościach. I Dariusz Koral  jak i Tomasz Klimek prowadzili swoje pojedynki po pierwszych rundach  w drugiej mając rywali na deskach i w konsekwencji w końcówce drugiej rundy zarówno Darka jak i Tomka z powodu krwi lejącej się z nosa lekarz sportowy przerywa walkę ogłaszając ich przegrane.

Turniej stał na wysokim poziomie, preferowany jest całkowicie inny boks, zostaliśmy bardzo  pięknie ugoszczeni przez naszych Węgierskich przyjaciół, zabraliśmy kolejne doświadczenia i jestem bardzo zadowolony z tego wyjazdu. Chciałbym bardzo podziękować władzą miasta Nowego Sącza za tak piękny wyjazd Dyrektorowi Józefowi Kantorowi oraz Prezydentowi Ryszardowi Nowakowi, którzy na każdym kroku wspierają naszą działalność co widać w osiąganych przez nas  wynikach.

Serdecznie zapraszam dzieci i młodzież na treningi do naszego klubu, informacje na stronie www.golden-team.eu

 

Wojak Boxing Night

 

Znakomitymi występami zakończyli sezon bokserzy ?Golden team? Nowy Sącz. Wzięli oni udział w dwóch największych wydarzeniach bokserskich w Polsce t.j. gali Wojak Boxing Night organizowanej przez grupę Andrzeja Wasilewskiego w której to walką wieczoru był pojedynek Pawła Kołodzieja o Zawodowe Mistrzostwo Świata. Gala odbyła się 12 czerwca w Krynicy Zdroju i transmitowana była przez Polsat. Walkę w tej gali stoczył aktualny Mistrz Polski w wadze półciężkiej Mateusz ?DOMINATOR? Górowski, który za przeciwnika miał Konrada Surowca ćwierćfinalistę Mistrzostw Polski. Mateusz toczył swój 43 pojedynek z czego 40 walk wygrał. Mateusz od początku mocno zaczął i już po minucie jego rywal po raz pierwszy zapoznał się z matą ringu po prawym sierpowym bitym na głowę. Jego rywal cudem dotrwał do końca pierwszej rundy. Druga runda rozpoczęła się tak jak pierwsza, kolejny prawy sierpowy na szczękę i rywal pada po raz drugi. Trzecia i czwarta runda pod dyktando Mateusza, który raz po raz obija Surowca. Werdykt  sędziego, który myśląc o walce towarzyskiej ogłosił remis publiczność przyjęła wielkimi gwizdami. Komentatorzy tej walki pan Kulej i Kostyra nie pozostawili na arbitrze suchej nitki jednak to co dla Mateusza było najważniejsze wspaniale się pokazał i już niedługo kolejne jego występy na galach Wasilewskiego.

Tydzień później na gali organizowanej przez niedawnego trenera Tomasza Adamka t.j. Andrzeja Gmitruka Gali Kielce Boxing Night, która odbyła się w Kielcach 19 czerwca, gdzie walką wieczoru był pojedynek o Zawodowe Młodzieżowe Mistrzostwo Świata Mateusza Masternaka  wystąpił kolejny zawodnik Golden Team Jacek Chruślicki senior w wadze superciężkiej. Jacek ?Koszmar? Chruślicki spotkał się w swoim 65 pojedynku z dwumetrowym ważącym 115 kg Krzysztofem Koselą, który jest aktualnym ćwierćfinalistą Mistrzostw Polski seniorów. Jacek po świetnej walce, gdzie jego dominacja niepodległa dyskusji odniósł swoje 62 zwycięstwo przy trzech porażkach. Muszę dodać iż ta walka wzbudziła wielkie zainteresowanie, gdyż na ringu zaprezentowali się bokserzy ważący po 115 kg. Gala transmitowana była w Canal +, a komentatorami byli pan Janusz Pindera i wielki przyjaciel Golden Teamu Krzysiek Kosedowski.

Pokazanie się na takich galach wśród takich gwiazd to marzenie każdego zawodnika. Ludzie interesujący się boksem wiedzą, iż zawodnicy Golden Team prezentują bardzo wysoki poziom sportowy dlatego te występy Mateusza i Jacka. Mamy kontakty z najlepszymi cały czas idziemy do przodu. Na kolejne gale czekają kolejni zawodnicy z naszej drużyny. Jesteśmy bardzo znani w Polsce nie jest przypadkiem zdobycie dwóch Mistrzostw Polski.

 

III Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Stanisława Kiliana- Rzeszów

 

W dniach 15-16 maja 2010 roku w Rzeszowie odbywał się III Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Stanisława Kiliana na starcie którego stanęło 62 zawodników z 14 klubów Polski i Ukrainy z grupy byłego Mistrza Świata w boksie zawodowym Andrieja Kotelnika . Do rywalizacji przystąpili także bokserzy Sądeckiego Klubu Bokserskiego ?Golden Team? prowadzeni przez trenera Jerzego Galarę.

Turniej ten to kolejny świetny występ zawodników Golden Team, którzy wystąpili w składzie Mateusz Górowski, Dariusz Koral, Daniel Bociański oraz Jakub Tokarz. Do turnieju nie został dopuszczony Marcin Tarasek za względu na regulaminowy przepis o minimalnej ilości stoczonych walk tak więc na ringowy debiut Marcin będzie musiał poczekać do soboty na turnieju w Nowym Sączu.

Walki finałowe to majstersztyk Sądeczan, którzy wystąpili w finałach w komplecie. Daniel Bociański już po raz szósty w tym roku wygrywa przed czasem teraz z zawodnikiem Staru Starachowice wygrywając przez RSC w 2 rundzie. Daniel to prawdziwy twardziel, który rozwija się w zawrotnym tempie i już teraz jest powołany na zgrupowanie kadry Polski, gdzie będzie walczył o wyjazd na Mistrzostwa Europy.

Drugą finałową walkę z naszego klubu stoczył Dariusz Koral. Bardzo obawiałem się tej walki gdyż Ukraińcy pokazali w tym turnieju wielki boks wygrywając wszystkie walki. Darek w walce z Wikotrem Jonikiem ze Lwowa zrobił walkę życia i wygrał jednogłośnie na punkty 60:57 co znaczy że wygrał wszystkie z trzech rund. Darek walczył na dystans raz po raz punktując silnego jak tur Wiktora. Wielkie brawa dla Darka.

Mateusza Górowskiego nie trzeba nikomu przedstawiać zna go już cala Polska i gdzie się pojawia aktualny Mistrz Polski tam budzi wielkie zainteresowanie. Mateusz nie boi się udziału w turniejach startując bardzo często. Jeszcze w tym roku nie poniósł porażki z  rąk Polskiego zawodnika, a co pokazał w Rzeszowie nokautując w finale w trzeciej rundzie swego rywala ze Staru Starachowice Piotra Kocię może wystraszyć jego potencjalnych rywali. Wielki boks Mistrza Polski wielkie brawa.

Ostatnią walkę finałową stoczył Jakub Tokarz i był to pokaz boksu w wykonaniu Kuby, który zrewanżował się Piotrowi Czwórnógowi, który Kubę pokonał miesiąc temu w Krakowie. Teraz od początku do końca walki w ringu rzędził jeden zawodnik i był nim Jakub Tokarz,

Wspaniały turniej Golden Team.

 

Międzynarodowy Turniej Bokserski ?O Puchar Prezydenta Miasta Jaworzna?

 

W dniach 1-2.05.2010r. w Jaworznie już po raz piąty rozgrywany był Międzynarodowy Turniej Bokserski ?O Puchar Prezydenta Miasta Jaworzna? na starcie, którego stanęło około 60 zawodników  z 15 klubów  reprezentujących Polskę i Ukrainę. Wśród zgłoszonych ekip nie mogło oczywiście zabraknąć ekipy Sądeckiego Klubu Bokserskiego ?Golden Team?, który regularnie reprezentuje nasze miasto oraz Małopolskę na większości mocnych turniejów .

Zaczynając od zwycięstw to na pewno kolejny już turniej wygrywa Mateusz Górowski nasz aktualny Mistrz Polski w wadze półciężkiej do 81 kg. Nie pamiętam już turnieju, który Mateusz by przegrał, 38 walk stoczonych i tylko trzy porażki mówią same za siebie. Finał był powtórką półfinału z Mistrzostw Polski, ponieważ spotkał się z Damianem Pasiekiem z Rudy Śląskiej. Ślązacy zacierali ręce na ten rewanż w końcu Mateusz boksował na wyjeździe z nie byle kim bo Wicemistrzem Polski z 2009 i Brązowym Medalistą z 2010 roku. Jednak mogli tylko przeciera oczy ze zdumienia bo już od początku Mateusz bardzo mocnym tempem walki zmusił Pasieka do obrony i nie oddał mu pola do końca walki. Mateusz był bez wątpienia gwiazdą tej imprezy co zresztą organizatorzy zaznaczali przy każdej okazji tytłając Mateusza.

Wielką rewelacją turnieju okazał się drugi z zawodników Golden Team wracający do boksu po bardzo długiej przerwie zawodnik wagi superciężkiej Jacek Chruślicki. W półfinałowym pojedynku przyszło mu stanąć w szranki z ćwierćfinalistą Mistrzostw Polski seniorów z tego roku uważanym  za jednego z ciekawszych zawodników tej wagi pochodzącego z Bielska Białej, a boksującego w Wiśle Karków Piotra Filusia. Już po 20 sekundach przeciwnik Jacka zapoznał się po raz pierwszy z matą ringu po ciężkim prawym sierpowym. Po minucie już było po wszystkim po kolejnej serii Jacka kolejny bardzo ciężki nokdaun i nokaut Jacka w pierwszej rundzie oraz owacja na stojąco Jaworznieckiej publiczności. Do finału Jacek nie wyszedł ponieważ nabawił się kontuzji dłoni i niebyło sensu ryzykować zdrowia. Jacek pokazał wielki boks i już niebawem będzie gwiazdą tej kategorii wagowej w Polsce, gdyż już teraz klasyfikuję go w pierwszej trójce.

Pozostała dwójka zawodników czyli Kamil Orzeł junior w wadze 91 kg i Bartłomiej Liszka senior w wadze 81 kg zaliczyła słabszy występ choć dla Orła srebrny medal w tak mocnym turnieju to bez wątpienia sukces.

Turniej był bardzo mocny jednak złoto i dwa medale srebrne mogą napawać optymizmem.

 

"Sobota bokserska"- Kraków 24.04.2009r

 

24.04.2009r. w Krakowie odbył się turniej bokserski z cyklu ?Sobota bokserska?. Na starcie stanęło 50 zawodników z 12 klubów. Do rywalizacji przystąpili także bokserzy Sądeckiego Klubu Bokserskiego ?Golden Team? prowadzeni przez trenera Jerzego Galarę. Oto krótkie sprawozdanie trenera wraz z komentarzem:

Jako pierwszy z naszej drużyny wystartował najlżejszy  Daniel Bociański kadet w wadze 50 kg. Za przeciwnika miał Tomasza Ważyckiego z ?Morsów? Dębica. Daniel od początku bardzo solidnie boksując zepchnął przeciwnika do rozpaczliwej obrony co w końcowym rezultacie dało mu zwycięstwo przez RSC już w 1 rundzie. Daniel to wielki talent , który przez stronniczych sędziów w Lubinie przegrał finał eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, a moim zdaniem sięgnął by w niej nawet po złoto.

Drugi po Danielu do ringu wszedł Dariusz Koral kadet w kategorii 60 kg. Darek dobrze rozegrał pojedynek taktycznie i odniósł swoje kolejne zwycięstwo. Wygrana z Mirosławem Raczkiem z Tarnowa to kolejny dobry występ 15 letniego Darka.

Kolejna walka to pojedynek juniorów w wadze 91 kg. Kamil Orzeł po raz pierwszy wszedł do ringu i co ważne pokazał w swoim debiucie, że za rok może godnie zastąpić swojego kolegę z klubu Mistrza Polski w tej właśnie wadze Krzysztofa Tomaszka. Przewaga Kamila od początku do końca walki jednak nie przyniosła mu zwycięstwa mało tego sędziowie opowiedzieli się za jego rywalem gospodarzem turnieju z Tomexu Kraków Mateuszem Gołębiem.

Ostatni do ringu wszedł senior w wadze 91 kg Bartłomiej Liszka, który z walce z Połetkiem z Wisły Kraków nie dał rywalowi żadnej szansy na mocne ciosy, samemu raz po raz wstrząsając swoim rywalem. Dało mu to jednak tylko remis.

Turniej udany dla nas. W takich turniejach liczy się tylko poziom prezentowany przez moich zawodników bo wynik niema żadnego znaczenia, a chłopcy pokazali fajny urozmaicony technicznie boks.